Odense

Twitter profiler fra Odense

  1. 22Skammelsen (22skammelsen)
  2. ADHD og slidgigt (LoneStorm1)
  3. ADHD-foreningen (ADHDforeningen)
  4. Ahmed (AhmedxD5)
  5. Alex Dan Rasmussen (AlexDanRasmusse)
  6. Allan Frederiksen (allaneu)
  7. Amalie A. Gregersen (maliexandra)
  8. Anders Kielsholm (Anigif)
  9. Anders Ladegaard (LadegaardAnder)
  10. Anders Sandvig (sirszmall)
  11. Anders Skjoldemose (AndersSkjoldem1)
  12. Andreas Graae (aigraae)
  13. Andreas Jarvel (andreasjarvel)
  14. Andreas Juul Jensen (AndreasJJensen)
  15. Anker Boye (AnkerBoye)
  16. Anna Koksbang (AnnaLuise_96)
  17. Anne Mette Lundstrøm (anme68)
  18. Anne Nhio (annenhio)
  19. Anne Olsen (Annefjerbold)
  20. Annette Lang Skovbøl (AnnetteLangSkov)
  21. Aquiver Esports (aquiveresports)
  22. Arbejdsgiverne (arbejdsgiverne)
  23. Arkitektgruppen (Arkitektgruppen)
  24. Asger Teglgaard (AsgerTeglgaard)
  25. Asger Torning (atorning)
  26. At danse med livet (At_danse)
  27. August Larsen Hald (larsen_hald)
  28. B1913 (Boldklubben1913)
  29. Balder Asmussen (BalderAsmussen)
  30. bangbove (bangbove)
  31. BDSM Foreningen Xet (foreningenxet)
  32. Beauty-Angel Danmark (BeautyAngelDK)
  33. Bech (Bechsen)
  34. bengaard (bengaard)
  35. Benny Andersen (BennyAndersen5)
  36. Bente Jørgensen (BenteRgensen)
  37. Birger Aagaard (BirgerAagaard)
  38. Birgitte L. Søe (BirgitteLSoee)
  39. Birgitte Ries Møller (riesmoeller)
  40. Blomme (BL0MM3H)
  41. Bo Bentsen (bobetv2)
  42. Brandts Museum (BrandtsOdense)
  43. Brian Borre (brian_borre)
  44. Brian Dybro (BrianDybro)
  45. Brian H Hansen (fynbo77)
  46. Brian Johannsen (JohannsenBrian)
  47. Brian Pedersen (gamesgammy)
  48. Browkers.com (BrowkersCom)
  49. Camilla Ahlmann (CamillaAhlmann)
  50. Carsten Norge (CNorge)
  51. Casper Christensen (marketingmanden)
  52. Casper Lundgreen (CaLundgreen)
  53. Casper Schou Jensen (CapperSchou)
  54. Casper Vilhelmsen (opal_dk)
  55. CFCBuhl (CFCBuhl)
  56. CFSA (CfsaInfo)
  57. Charlotte Wien (CharlotteWien)
  58. Christian Belling (chrbelling)
  59. Christian Ipsen (cipsen90)
  60. Christian Kjær (CHRSTNKJR)
  61. Christian Mogensen (gogomogensen)
  62. Christoffer Pedersen (mariobror)
  63. ChristofferLilleholt (LilleholtC)
  64. Christopher Kas (kas_cs)
  65. Claus Aagaard (claus_aagaard)
  66. Claus Øberg (clausoeberg)
  67. Claus D. Voldsgaard (Voldsgaard)
  68. Claus Duedal (ClausDuedal)
  69. Claus Enghuus (EnghuusClaus)
  70. Claus Houden (ClausHouden)
  71. Claus Risager (Claus_Risager)
  72. Club Dexter/Posten (ClubDexter)
  73. CoromaticDK (CoromaticDK)
  74. Dan Bro Lund (danlunddk)
  75. Daniel Muhs (DanielMuhs)
  76. Danny Marschall (StageTwelve)
  77. Dansklærer Bork (martin90bork)
  78. David Rosmon (davidrosmon)
  79. Dennis H. Jacobsen (hornhave)
  80. Dennis Kirkegaard (Inshapedk)
  81. DHG eSport (DHGeSport)
  82. Dialog mod Vold (DialogmodVold)
  83. DigitalOdense (digitalodense)
  84. Dorte Andreas (DraDorte)
  85. Dorthe Broskov (DBroskov)
  86. Edentic (edenticdk)
  87. Egon Sørensen (gumsehimself)
  88. Emil Bekker (emilbekker)
  89. Emil Hermann (emil_hermann)
  90. Emil Hyldeborg (hyldeborg)
  91. Emil Kjeldgaard (kjelDcs)
  92. Emilie B. Demant (DemantEmilie)
  93. Emma Rudbeck (EmmaRudbeck)
  94. Erik Thomsen (erik_thomsens)
  95. Evondos DK (evondos_dk)
  96. Eyes of OdenseHarbor (DK_Odin)
  97. ffe-ye.dk (ffeyedk)
  98. FIIBL (FIIBL_dk)
  99. Filip Wallberg (fiwa)
  100. Flemming Rosenlyst (FRosenlyst)
  101. fobol.dk (Fobol_dk)
  102. Fodboldfabrikken (fodboldfabrik)
  103. FodboldFessor.dk (FodboldFessor)
  104. Forlaget mellemgaard (mellemgaard_dk)
  105. Fra Gade Til By (FraGadeTilBy)
  106. Frank Limkilde (frank_limkilde)
  107. Frank Weirsøe (weirsoe)
  108. Freddyhave@gmail.com (Freddyhavegmai1)
  109. Frederik Baastrup (baastrupdk)
  110. Frederik Dam (frederik_dam)
  111. Frederik Hestbjerg (bjerghest)
  112. Frederik Jørgensen (FrederikFHJ)
  113. Frederik Kronborg (FrederikKron)
  114. Fyns Anklagere (FynsAnklagere)
  115. Gerd May (GerdMay)
  116. Gitte Glibstrup (GGlibstrup)
  117. Gitte Nielsen (GitteNielsen93)
  118. Grakom (grakom)
  119. Gustav Jepsen (GustavJepsen)
  120. HCAFestivals (hcafestivals)
  121. Heidi Bodin (HippeHebod)
  122. HelpHouse.io (HelpHouse_io)
  123. Henning Kruse (hen9ngkruse)
  124. Henriette Mølgaard (OMHenriette)
  125. Henrik Bjarke Vægter (HBVaegter)
  126. Henrik Bondtofte (HenrikBondtofte)
  127. Henrik Sanders (sanders1602)
  128. Henrik Skov (skov_henrik)
  129. hojris (hojrishansen)
  130. Ida Buch (IdaBuch)
  131. Institutdysten (Institutdysten)
  132. Isabella Guldberg (IGuldberg)
  133. Θωμάς Dalvad (thdalvad)
  134. Jacob Christensen (Jacobchr)
  135. Jacob Jensen (JJensen90)
  136. Jacob Krummes (krummesjac)
  137. Jacob Mouritsen (JacobHMouritsen)
  138. Jacob Olesen (OlesenJacob)
  139. Jakob Paulsen (jakobpaulsen)
  140. Jan Flemming Jensen (janfjen)
  141. Jan Hansen (jhub40)
  142. Jane Clemensen (ClemensenJane)
  143. Jani Lykke Methmann (JaniMethmann)
  144. Janus Madsen (madsenjanus)
  145. jcoCSGO (jcoma98)
  146. Jeanette Lemmergaard (Lemmergaard_)
  147. Jens Bertelsen (jbertel)
  148. Jens Petersen-Bach (j_petersenbach)
  149. Jeppe Bundsgaard (jeppebundsgaard)
  150. Jeppe Toje (JeppeToje)
  151. Jesper Amter (JesperAmter)
  152. Jesper Borup (jesperborup)
  153. Jesper Eriksen (JesperKEriksen)
  154. Jesper L. Hansen (jesperlhansen)
  155. Jesper Rytter (Rytter_dk)
  156. Jesper Steffensen (JBSteffensen)
  157. Jess Vinsteen (JessVinsteen)
  158. Jimmy Madsen (jimmymadsendk)
  159. Johan Kristensen (JohanKristensen)
  160. Johan Strange (JohanTheStrange)
  161. John G (johngdk)
  162. Jonas Breum (jbreum94)
  163. Jonas Daugaard Chr (jonasdaugaard)
  164. Jonas Skaaning (Skaaning15)
  165. Jonas Skou Nielsen (Mr_Niller_)
  166. Jonathan Bitzow (JBitzow)
  167. Julie Skovsby (JulieSkovsby)
  168. julie sofie svensson (juliesofiesvens)
  169. Julius Eskesen (EskesenJulius)
  170. Karen Løth Sass (karenloethsass)
  171. Karin Bruun Plesner (karinplesner)
  172. Karin cruz forsstrøm (Morgenholdet)
  173. Karina Nilsson (KarinaNilsson1)
  174. Karrusel (Karruselfest)
  175. Karsten L. Sørensen (KarstenSrensen1)
  176. Kaspar Bruus (KasparBruus)
  177. Kasper Benjamin (kasperbsorensen)
  178. Kasper Duus (kasperduus)
  179. Kasper Ladingkær (KLadingkaer)
  180. Kasper Larsen (kasperlarsen13)
  181. Kathrine Jørgensen (kathrineejoe)
  182. Katrine vigilius (VigiliusKatrine)
  183. Kenneth Emil Peterse (kennethemilp)
  184. Kenneth WedMore Lund (ProSonas)
  185. Killboy Runaway (killboyrunaway)
  186. Kim Damien Eriksen (kderiksen)
  187. Kim Rokkjær (kimrokk)
  188. Kim Zoega Hansen (KimTVHansen)
  189. Kirsten Drotner (KirstenDrotner)
  190. Kjeld Møller Pederse (Kjeldmas30)
  191. klaus lund (bossmads)
  192. Klaus Knakkergaard (knakkergaard)
  193. Klaus Rose (Klaus_Rose)
  194. Konservative Odense (kons_odense)
  195. Krestina Hansen (krestinas)
  196. Kristian Østerby (KristianSterby)
  197. Kristian Bradsted (kbradsted)
  198. Kristian Kolby (kristiankolby)
  199. Kristian Overgaard (KAOvergaard)
  200. Kristian Rasmussen (Kemorx)
  201. Kristine Djursaa (KristineDjursaa)
  202. Kulturmaskinen Odens (kulturmaskinen)
  203. Lars Christiansen (Chrisberglol)
  204. Lars Krejberg (LarsKrejberg)
  205. Lars Rohde Ibsen (LarsRohdeIbsen)
  206. Lars Svendsen (FlotMand)
  207. Lars Thønnings (Lars_thoennings)
  208. Lasse Bergkvist (Lasse_Bergkvist)
  209. Lasse Folkmann (LasseFolkmann91)
  210. Lasse Hørbye Nielsen (lasse_hoerbye)
  211. Lasse Loch Davidsen (LasseLoch)
  212. Lasse Lund Hansen (lasselund_)
  213. Lasse Lybecker (LasseLybecker)
  214. Lasse Rønlev (roenlev)
  215. Lasse Vestergaard (LasseMedHatten)
  216. Laurits Rasmussen (laurits_lr)
  217. Lene Kryger (lenekryger)
  218. Lene Rimestad (Rimestad)
  219. Line Dithmer (LineDithmer)
  220. Line Nyberg Elmelund (LineNyberg)
  221. Line Thams (LineThams)
  222. Linette Jørgensen (LinetteJrgensen)
  223. Lisa Pallisgaard (LisaPallisgaard)
  224. Lise Andersen (LiseAndersen6)
  225. Lise Daugård (LiseDaugaard)
  226. Lisette Olesen (Lisettegolesen)
  227. Liv Østerstrand (livosterstrand)
  228. Liza Steen Pedersen (LizaSteen)
  229. Lokalavisen Odense (LokalavisenODE)
  230. Louise (the_harbourgirl)
  231. Louise Gjervig Lehn (GjervigLehn)
  232. Louise Jørgensen (LouiseJrgensen3)
  233. Lucas Krogh (lucaskrogh)
  234. Lukas Lundvald (Lundvald95)
  235. maajakb (godnessmaja)
  236. Mads Svendsen (MadsSvendsenDK)
  237. Mads Vikkelsø (Mads_vik)
  238. Magnus Monrad (Gnagsen)
  239. Maia Eskelund (Maia_Eskelund)
  240. Malene 🎃🍂 (MaleneGhahn)
  241. Malene Kjerstad (MaleneTV2FYN)
  242. Malte Jørstad (maltejorstad)
  243. Maraphobia (maraphobia)
  244. Marek Bang Poulsen (MarekBP)
  245. Marianne Bisberg (MarianneBisberg)
  246. Marie N Laursen (laursenmarie)
  247. Marie Pinholt Krabbe (mariepkrabbe)
  248. Marina (Makiblnvc)
  249. Mark Brogaard (markbrogaard)
  250. Mark Venborg Eriksen (MarkVenborg)
  251. Martha Haahr (martha_haahr)
  252. Martin Bo Hermansen (hermansenmartin)
  253. Martin Callsen (mcal_dk)
  254. Martin D. Knudsen (MDKnudsen)
  255. Martin Green (MartinGP1993)
  256. Martin Hjort (webmeisterhjort)
  257. Martin Hjort (fodboldmajor)
  258. Martin Holm Andersen (martinholm1971)
  259. Martin Leth (LethMartin)
  260. Martin Rosenbæk (Rosenchef)
  261. Martin Winther-Gaasv (MWintherGaasvig)
  262. Mathias Falkengaard (mfalkengaard)
  263. Mathias Oldager (MathiasOldager)
  264. Mathias Rando Juul (mathiasrando)
  265. Mathias Raun (mathiasraun)
  266. Mathias von Jessen (mathiasvjessen)
  267. Mathias Westergaard (MathiWN)
  268. mb (madsemil_b)
  269. Mette Ø. Jensen (MetteOeJensen)
  270. Mette Mai Kryger (MetteMaiKryger)
  271. Mette S Schultz (MetteSanggaard)
  272. Michael B. Klitgaard (mb_klitgaard)
  273. Michael Bæklev (mbklev)
  274. Michael Bo Larsen (MichaelBoLarsen)
  275. Michael Dall (MichaelDall07)
  276. Michael Kjær Boe (MichaelkBoe)
  277. Michael Larsen (milasupport)
  278. Michael Marcussen (michael81276)
  279. Michael Rasmussen (snedkerspaan71)
  280. Michael Søvsø (Michaelsoevsoe)
  281. Michaela Andersen (Michaela_byMA)
  282. Michaela Kirk Jensen (michaela_kj)
  283. Michelle Østergaard (Michellemuus)
  284. Mie Allesø (MieAllesoe)
  285. Mikael Schneider (SchneiderMikael)
  286. Mike Forde (mikeforde)
  287. Mikkel Asferg (mikkelasferg)
  288. Mikkel Christensen (cableguydk)
  289. Mikkel Eskelund (mikkeleskelund)
  290. Mikkel Hasse Pederse (MikkelHasse)
  291. Mikkel K. Kragh (Mikkel_K_Kragh)
  292. Mikkel Petersen (MikkelDPetersen)
  293. Mikkelsune (Sikkelmune)
  294. Mille Stilbjerg Dyhr (millestilbjerg)
  295. Mimi Munch-Jensen (munchmimi)
  296. Mira Baldal (MiraBaldal)
  297. Mogens Knudsen (mr_knudsenx)
  298. Morning Train (morningtrain_dk)
  299. MORTEN BRIAN (mortenbrian)
  300. Morten Brink (morten_brink)
  301. Morten Buus Beck (MortenBeck)
  302. Morten Dahl (MortenDahlio)
  303. Morten K. Sørensen (MortenKSorensen)
  304. Morten Mau (maumorten)
  305. Morten Rønnelund (Roennelund)
  306. Morten Wamsler (MortenWamsler)
  307. My Gaarde Andreassen (gaardemy)
  308. Nadia (NadiaMusen)
  309. naGGa2k (naGGarlai)
  310. nana hyldig (NHyldig)
  311. Nanna Muusmann (NMuusmann)
  312. Nanna Nielsen (NannaNielsen11)
  313. New Nordic Welfare (NNWelfare)
  314. NGF Nature Energy (NGFNatureEnergy)
  315. Nicki Refstrup Bladt (Don_Bladt)
  316. Nicklas Rasmussen (JarkoCSGO)
  317. Nicolai Arentz (nicolaiarentz)
  318. Nicolai Løvgret (NicolaiLovgret)
  319. Nicolai Petersen (Hundencsgo)
  320. Niels Abildtrup (Niels_Abildtrup)
  321. Niels Chr. Laursen (nclaursen)
  322. Niels Christian Geil (kulturgeil)
  323. Niels Hollenbo (NielsHollenbo3)
  324. Niels J. Ellegaard (njellegaard)
  325. Niels Kjeldsen (KjeldsenNiels)
  326. NikolajMalchowMøller (nikolajmm)
  327. NODA Conference 2017 (nodaconf)
  328. NyOdense (NyOdense)
  329. OBstruktion (OBstruktionDK)
  330. Odense By (odense_by)
  331. Odense Bys Museer (OdenseBysMuseer)
  332. Odense eSport (OdenseEsport)
  333. Odense Kommune (odensekommune)
  334. Odense Runners (OdenseRunners)
  335. Odense Swans AFC (odenseswansafc)
  336. OdenseCo (OdenseCo)
  337. Odensepol (odensepol)
  338. OdensePortal (odenseportal)
  339. OdenseRobotics (OdenseRobotics)
  340. Odense_Boldklub (Odense_Boldklub)
  341. Ole Hvelplund (OleHvelplund)
  342. On The Plate Odense (ontheplateodc)
  343. One Day Out (onedayoutconf)
  344. ontheplateodense (ontheplatedk)
  345. OUHTalks (OUHTalks)
  346. Patrick Johansen (PJohansen88)
  347. Paul Gram-Hansen (paulus556)
  348. Per Larsen [MVP] (PerLarsen1975)
  349. Per Stærk Andreasen (perstaerk)
  350. Pernille Noer Dam (Mortcolt)
  351. Peter Holst (juniorholst)
  352. Peter J. Beinthin (kobber_sneppe)
  353. Peter Julius (PeterJuliusDK)
  354. Peter Krautwald (peter_krautwald)
  355. Peter Lykkegaard (lykkeren)
  356. PhD School BSS SDU (PhD_School)
  357. Phillip (Kr1s02)
  358. Pia Tørving (ptoerving)
  359. Postrs.net (PostrsNet)
  360. Poul Madsen (PoulMad)
  361. Prang (PranggLoL)
  362. Pulsen (PulsenOdense)
  363. Rasmus Bøgh Jørgense (bogh81)
  364. Rasmus Dahlberg (DrDahlberg)
  365. Rasmus Jensen (RasmusJ17)
  366. Rasmus Uhre (rasmusuhre)
  367. Redaktionen 24/en (24en1)
  368. Rikke Borup (Rikkegb)
  369. Rikke Hestbaek (rikkehestbaek)
  370. Roar M. Johansen (RoarJohansen)
  371. Rune Bryde Andersen (RuneBand)
  372. Rune Kofoed Hansen (RuneKofoedH)
  373. Rune Kofoed Hansen (@runekofoedh)
  374. Sally Strate (Sally_Strate)
  375. Sandie Hansen Jensen (Sandietv2fyn)
  376. Sandra Borup Coyle (SandraBCoyle)
  377. Sara Kjersgaard (sara_kjersgaard)
  378. Sara Pernille (SaraPernilleHC)
  379. Sara Rud (_rudrud)
  380. Søren Andersen (Soren_A_90)
  381. Søren Andreas Just (JustSoren)
  382. Søren Højberg (sdhodense)
  383. Søren Jensen (Jensen_Soeren)
  384. Søren Kongsted (sirkongsted)
  385. Søren Olsen (solodense)
  386. Søren Pedersen (sren_millivie)
  387. Søren Udesen (udesen78)
  388. Søren Vilby (CEO_MicroMatic)
  389. Søren Wozny (SBWozny)
  390. SDU Cortex Lab (sducortexlab)
  391. Sebastian Seneca (SebastianSeneca)
  392. Sidsel Andresen (SidselAndresen)
  393. Silke J. Fogelberg (SilkeJFogelberg)
  394. Simon Hjorth Paludan (simonpaludan)
  395. Simon Laursen (SimonLL94)
  396. Simon Lindkær (simonlindkr)
  397. Sir Montanus (SirMontanus)
  398. Sissel Sandholm (SisselSandholm)
  399. Skytfar (Skytfar)
  400. Slacker Kristine (KristineF_)
  401. Sofi (SofiNekoDesu)
  402. Sofie Ejlskov (SEjlskov)
  403. SofieMJC (SofieMJC)
  404. Soundiac - Musikblog (soundiac)
  405. Spoken Word Festival (SpokenWordF)
  406. Sport Fyn (sportfyn)
  407. Steen Frederik Safft (steensafft)
  408. Steen Møller (steenmoller)
  409. Stefan Brix (StefanBrix)
  410. Stefan Kristensen (skristensen13)
  411. Steffen K.A Pedersen (drSKAP)
  412. Steffen Larsen (SteffenLarsen2)
  413. Steffen M. Kjærulff (steffenkjarulff)
  414. Steffen Terkelsen (sbterkelsen)
  415. Stemmer Fra Ådalen (obstemmer)
  416. Stig Højmark Jensen (hjmark)
  417. Stina Eltons (StinaEltons)
  418. Strup & Strup (strupstrup)
  419. Stud.med.shit (StudMedShit)
  420. StudieStuen (StudieStuen)
  421. Sundhedsinnovation (SDSIofficial)
  422. Sune Jack Nancke (nancke87)
  423. Sune Jørgensen (sujotv2)
  424. Sune Weile (suneweile)
  425. Susan Stage (SastStage)
  426. Susanne Bækholm (baekholmSus)
  427. Syddanske Studerende (SyddanskeStud)
  428. T. Hestbæk Andersen (thestbka)
  429. Technology Denmark (technologydk)
  430. TeknologiLejlighed (TekTilLejlighed)
  431. The Vinh Tran (klimoxgg)
  432. TheSquirrel (CarlMARKSEN)
  433. This Is Odense (ThisIsOdense)
  434. Thomas Ahler (tho_ahl)
  435. Thomas Bæk (thomasbaekDK)
  436. Thomas Christensen (Thomasrc79)
  437. Thomas Dinsen (dinsen1969)
  438. Thomas Dreisig (thomasdreisig)
  439. Thomas G. Breinholt (BreinholtThomas)
  440. Thomas Kaarsted (TKaarsted)
  441. Thomas Kristensen (ThomasKTV2)
  442. Thomas Olsen (OlsenGenX)
  443. Thomas Rueskov (RueskovJasper)
  444. ThomasBS (DOMAS_89)
  445. Thorbjørn H. Jensen (thjeh)
  446. Tim Hansen (timhansn)
  447. Tina Holmgaard Juul (tives09)
  448. Tina M. Kristensen (Pampahund)
  449. Tinderbox (Tinderbox_dk)
  450. Tine Birkebæk (TineBirkeb)
  451. Tine Møller (frktartelet)
  452. Tino Smed (SmedTino)
  453. Tobias Sørensen (TobyHolm95)
  454. Toke Gerding Jensen (TokeDK)
  455. Tomas Ellendersen (T_Ellendersen)
  456. Torben M Pedersen (pedersen_tm)
  457. TPC Syddanmark (telepsykiatrisk)
  458. Travfiduser.dk (Travfiduser)
  459. Trine Søgaard (TrineSgaard)
  460. Trine Søgaard Rødkær (89tsk)
  461. Trine W. Sundstrup (trinesundstrup)
  462. Trine_DK (trine_dk)
  463. Troels Jeppesen (TjeTroels)
  464. Troels Lind Balslev (Kuqx_hs)
  465. TV 2 Kommunikation (tv2komm)
  466. TV 2|VEJRET (tv2vejrcenter)
  467. Typos (TyposCSGO)
  468. UAS Denmark (uasdenmark)
  469. Ulrik B. Nielsen (UB_Nielsen)
  470. Ungdomsringen (Ungdomsringen)
  471. usefulsciDK (usefulsciDK)
  472. Valdemar Jørgensen (EnPintIOffside)
  473. Victor Ernst (Victor_HErnst)
  474. Visit Andersen (VisitAndersen)
  475. Walking Rumor (walkingrumor)
  476. WelfareTech (welfaretech)
  477. WelfareTech (WelfareTechWTR)
  478. WHINN.DK (whinn_dk)
  479. WordPressTips.dk (wptipsdk)
  480. Zacho_DK (Zacho_DK)
  481. Zeb Meier Watz (zebwatz)
  482. {mediævALEXorcist} (ASElliotKing)

Siden udvikles af Lars Bachmann og er en beta test af et Twitter Tool. - 24696 Danske twitter brugere indekseret