Twitter søgning på politik

Twitter profiler der indeholder #politik

  1. Martin Thorborg (thorborg)
  2. Socialdemokratiet (spolitik)
  3. Magnus Heunicke (Heunicke)
  4. RÆSON (raesondk)
  5. Benny Engelbrecht (BennyEngelbrech)
  6. Ditte Giese (dittegiese)
  7. Christine Antorini (Antorini123)
  8. Mogens Jensen (MogensJensenS)
  9. Pol Politik (Politik)
  10. Mette Gjerskov (MetteGjerskov)
  11. Jesper Petersen (jesper_pet)
  12. Thomas Søgaard Rohde (thomas_rohde)
  13. Søren Espersen (espersendf)
  14. JP Politik (jppolitik)
  15. Kim Rathcke Jensen (kinablog)
  16. DR Politik (Politikdr)
  17. Martin Borre (Martin_Borre)
  18. UgebrevetA4 (UgebrevetA4)
  19. Malene Trock Hempler (trockhempler)
  20. Kåre Quist (QuistDR)
  21. Rasmus Horn Langhoff (rasmushorn)
  22. Filip Wallberg (Fiwa)
  23. Marianne Jelved (mariannejelved)
  24. Kristian Klarskov (kklarskov)
  25. Steen Bocian (SteenBocian)
  26. Peter Skaarup (skaarup_df)
  27. Chris Kjær Jessen (ChrisKjrJessen)
  28. JydskeVestkysten (wwwjvdk)
  29. Lene Espersen (Lene_Espersen)
  30. MediaWatch (mediawatchtweet)
  31. Jesper Thobo-Carlsen (jesperthobocarl)
  32. Karsten Hønge (khoenge)
  33. Christian Jensen (JensenChrje)
  34. Pia Allerslev (pia_allerslev)
  35. Finn Sørensen (elfinns)
  36. Altinget: uddannelse (AltingetUdd)
  37. Sebastian Goos (sebastiangoos)
  38. Mads Lundby Hansen (mlundbyhansen)
  39. Adam Bindslev (adambindslev)
  40. Mads Bay (baymads)
  41. Ane Halsboe (AneHalsboe)
  42. Carsten Terp (CarstenTerp)
  43. Simon Kollerup (simonkollerup)
  44. Netavisen Pio (Netavisen_Pio)
  45. Gitte Seeberg (Gitte_Seeberg)
  46. Nicolai Wammen (NWammen)
  47. Jens Gaardbo (JGaardbo)
  48. Altinget: udvikling (altingetUdv)
  49. Jakob Hvide Beim (jakobbeim)
  50. Kristian Th. Dahl (Kristianthdahl)

Siden udvikles af Lars Bachmann og er en beta test af et Twitter Tool. - 21669 Danske twitter brugere indekseret