Twitter søgning på politik

Twitter profiler der indeholder #politik

  1. Socialdemokratiet (spolitik)
  2. Magnus Heunicke (Heunicke)
  3. Martin Thorborg (thorborg)
  4. RÆSON (Raesondk)
  5. Ditte Giese (dittegiese)
  6. Benny Engelbrecht (BennyEngelbrech)
  7. Christine Antorini (Antorini123)
  8. Pol Politik (Politik)
  9. Mogens Jensen (MogensJensenS)
  10. Jesper Petersen (jesper_pet)
  11. Mette Gjerskov (MetteGjerskov)
  12. Thomas Søgaard Rohde (Thomas_Rohde)
  13. JP Politik (jppolitik)
  14. DR Politik (politikdr)
  15. Søren Espersen (espersendf)
  16. Kim Rathcke Jensen (kinablog)
  17. Ugebrevet A4 (ugebrevetA4)
  18. Filip Wallberg (fiwa)
  19. Kåre Quist (QuistDR)
  20. Malene Trock Hempler (trockhempler)
  21. Martin Geertsen (Martin_Geertsen)
  22. Rasmus Horn Langhoff (rasmushorn)
  23. Peter Skaarup (skaarup_df)
  24. Marianne Jelved (mariannejelved)
  25. Kristian Klarskov (KKlarskov)
  26. Steen Bocian (SteenBocian)
  27. rasmus nordqvist (rasmusnordqvist)
  28. Chris Kjær Jessen (ChrisKjrJessen)
  29. JydskeVestkysten (wwwjvdk)
  30. Christian Jensen (JensenChrje)
  31. MediaWatch (MediaWatchTweet)
  32. Karsten Hønge (khoenge)
  33. Lene Espersen (Lene_Espersen)
  34. Jesper Thobo-Carlsen (JesperThoboCarl)
  35. Finn Sørensen (elfinns)
  36. Pia Allerslev (pia_allerslev)
  37. Altinget: uddannelse (altingetudd)
  38. Mads Lundby Hansen (MLundbyHansen)
  39. Sebastian Goos (sebastiangoos)
  40. Mads Bay (BayMads)
  41. Adam Bindslev (Adambindslev)
  42. Ane Halsboe (AneHalsboe)
  43. Carsten Terp (CarstenTerp)
  44. Simon Kollerup (simonkollerup)
  45. Nicolai Wammen (Nwammen)
  46. Netavisen Pio (netavisen_pio)
  47. Kristian Th. Dahl (Kristianthdahl)
  48. Gitte Seeberg (Gitte_Seeberg)
  49. Jens Gaardbo (JGaardbo)
  50. Hans Skovgaard (Hansalyse)

Siden udvikles af Lars Bachmann og er en beta test af et Twitter Tool. - 24456 Danske twitter brugere indekseret