Twitter søgning på politik

Twitter profiler der indeholder #politik

  1. Socialdemokratiet (Spolitik)
  2. Magnus Heunicke (heunicke)
  3. Martin Thorborg (thorborg)
  4. Mette Østergaard (metteoestergard)
  5. RÆSON (Raesondk)
  6. Ditte Giese (dittegiese)
  7. Benny Engelbrecht (bennyengelbrech)
  8. Pol Politik (politik)
  9. Christine Antorini (Antorini123)
  10. Thomas Søgaard Rohde (Thomas_Rohde)
  11. Mogens Jensen (mogensjensens)
  12. Mette Gjerskov (MetteGjerskov)
  13. Jesper Petersen (Jesper_Pet)
  14. DR Politik (PolitikDR)
  15. JP Politik (jppolitik)
  16. Kim Rathcke Jensen (kinablog)
  17. Ugebrevet A4 (UgebrevetA4)
  18. Kåre Quist (QuistDR)
  19. Filip Wallberg (fiwa)
  20. Peter Skaarup (skaarup_df)
  21. Malene Trock Hempler (trockhempler)
  22. rasmus nordqvist (RasmusNordqvist)
  23. Steen Bocian (SteenBocian)
  24. Rasmus Horn Langhoff (rasmushorn)
  25. Martin Geertsen (Martin_Geertsen)
  26. Marianne Jelved (mariannejelved)
  27. Kristian Klarskov (KKlarskov)
  28. Christian Jensen (JensenChrje)
  29. Chris Kjær Jessen (ChrisKjrJessen)
  30. Karsten Hønge (khoenge)
  31. MediaWatch (MediaWatchTweet)
  32. Lene Espersen (Lene_Espersen)
  33. Jesper Thobo-Carlsen (jesperthobocarl)
  34. Kristian Th. Dahl (Kristianthdahl)
  35. Ritzau Borgen (RitzauBorgen)
  36. Finn Sørensen (elfinns)
  37. Mads Lundby Hansen (MLundbyHansen)
  38. Altinget: uddannelse (AltingetUdd)
  39. Sebastian Goos (sebastiangoos)
  40. Pia Allerslev (pia_allerslev)
  41. Lars Bachmann (larsbachmann)
  42. Mads Bay (BayMads)
  43. Nicolai Wammen (NWammen)
  44. Ane Halsboe (AneHalsboe)
  45. Adam Bindslev (adambindslev)
  46. Simon Kollerup (simonkollerup)
  47. Carsten Terp (CarstenTerp)
  48. Morten Skærbæk (mortenskaerbaek)
  49. Jens Gaardbo (JGaardbo)
  50. Altinget: udvikling (AltingetUdv)

Siden udvikles af Lars Bachmann og er en beta test af et Twitter Tool. - 31825 Danske twitter brugere indekseret