Twitter søgning på politik

Twitter profiler der indeholder #politik

  1. Magnus Heunicke (Heunicke)
  2. Martin Thorborg (thorborg)
  3. Socialdemokratiet (spolitik)
  4. RÆSON (raesondk)
  5. Benny Engelbrecht (bennyengelbrech)
  6. Ditte Giese (dittegiese)
  7. Christine Antorini (antorini123)
  8. Pol Politik (Politik)
  9. Mogens Jensen (MogensJensenS)
  10. Mette Gjerskov (MetteGjerskov)
  11. Jesper Petersen (Jesper_Pet)
  12. Thomas Søgaard Rohde (Thomas_Rohde)
  13. JP Politik (jppolitik)
  14. Søren Espersen (espersendf)
  15. DR Politik (politikdr)
  16. Kim Rathcke Jensen (kinablog)
  17. Martin Borre (Martin_Borre)
  18. UgebrevetA4 (UgebrevetA4)
  19. Filip Wallberg (Fiwa)
  20. Malene Trock Hempler (TrockHempler)
  21. Kåre Quist (QuistDR)
  22. Rasmus Horn Langhoff (rasmushorn)
  23. Marianne Jelved (mariannejelved)
  24. Kristian Klarskov (KKlarskov)
  25. Steen Bocian (SteenBocian)
  26. Peter Skaarup (skaarup_df)
  27. rasmus nordqvist (rasmusnordqvist)
  28. Chris Kjær Jessen (ChrisKjrJessen)
  29. JydskeVestkysten (wwwjvdk)
  30. Lene Espersen (Lene_Espersen)
  31. MediaWatch (MediaWatchTweet)
  32. Christian Jensen (JensenChrje)
  33. Jesper Thobo-Carlsen (JesperThoboCarl)
  34. Karsten Hønge (khoenge)
  35. Pia Allerslev (pia_allerslev)
  36. Finn Sørensen (elfinns)
  37. Altinget: uddannelse (AltingetUdd)
  38. Mads Lundby Hansen (MLundbyHansen)
  39. Sebastian Goos (sebastiangoos)
  40. Mads Bay (BayMads)
  41. Adam Bindslev (adambindslev)
  42. Ane Halsboe (AneHalsboe)
  43. Carsten Terp (CarstenTerp)
  44. Simon Kollerup (simonkollerup)
  45. Nicolai Wammen (NWammen)
  46. Netavisen Pio (Netavisen_Pio)
  47. Gitte Seeberg (Gitte_Seeberg)
  48. Jens Gaardbo (JGaardbo)
  49. Kristian Th. Dahl (Kristianthdahl)
  50. Altinget: udvikling (altingetUdv)

Siden udvikles af Lars Bachmann og er en beta test af et Twitter Tool. - 22571 Danske twitter brugere indekseret