Twitter søgning på politik

Twitter profiler der indeholder #politik

  1. Socialdemokratiet (Spolitik)
  2. Magnus Heunicke (Heunicke)
  3. Martin Thorborg (thorborg)
  4. Mette Østergaard (metteoestergard)
  5. RÆSON (raesondk)
  6. Jacob Christensen (Jacobchr)
  7. Ditte Giese (dittegiese)
  8. Benny Engelbrecht (BennyEngelbrech)
  9. Pol Politik (politik)
  10. Mette Gjerskov (MetteGjerskov)
  11. Mogens Jensen (MogensJensenS)
  12. DR Politik (PolitikDR)
  13. Jesper Petersen (jesper_pet)
  14. JP Politik (jppolitik)
  15. Kåre Quist (quistdr)
  16. Ugebrevet A4 (UgebrevetA4)
  17. Kim Rathcke Jensen (kinablog)
  18. Filip Wallberg (Fiwa)
  19. Peter Skaarup (skaarup_df)
  20. rasmus nordqvist (rasmusnordqvist)
  21. Malene Trock Hempler (trockhempler)
  22. Steen Bocian (steenbocian)
  23. Christian Jensen (JensenChrje)
  24. Kristian Klarskov (KKlarskov)
  25. Martin Geertsen (Martin_Geertsen)
  26. Marianne Jelved (mariannejelved)
  27. Chris Kjær Jessen (ChrisKjrJessen)
  28. Kristian Th. Dahl (Kristianthdahl)
  29. Karsten Hønge (khoenge)
  30. MediaWatch (MediaWatchTweet)
  31. Lene Espersen (lene_espersen)
  32. Mads Lundby Hansen (MLundbyHansen)
  33. Jesper Thobo-Carlsen (jesperthobocarl)
  34. Ritzau Borgen (ritzauborgen)
  35. Sebastian Goos (sebastiangoos)
  36. Altinget: uddannelse (AltingetUdd)
  37. Finn Sørensen (elfinns)
  38. EU i Danmark (euidanmark)
  39. Pia Allerslev (pia_allerslev)
  40. Nicolai Wammen (NWammen)
  41. Lars Bachmann (larsbachmann)
  42. Mads Bay (BayMads)
  43. Ane Halsboe (AneHalsboe)
  44. Simon Kollerup (simonkollerup)
  45. Carsten Terp (CarstenTerp)
  46. Adam Bindslev (adambindslev)
  47. Morten Skærbæk (mortenskaerbaek)
  48. Jens Gaardbo (jgaardbo)
  49. Torsten Gejl (TorstenGejl)
  50. Altinget: udvikling (AltingetUdv)

Siden udvikles af Lars Bachmann og er en beta test af et Twitter Tool. - 34837 Danske twitter brugere indekseret