Twitter søgning på politik

Twitter profiler der indeholder #politik

  1. Socialdemokratiet (spolitik)
  2. Magnus Heunicke (Heunicke)
  3. Martin Thorborg (thorborg)
  4. RÆSON (raesondk)
  5. Ditte Giese (dittegiese)
  6. Benny Engelbrecht (bennyengelbrech)
  7. Pol Politik (Politik)
  8. Christine Antorini (Antorini123)
  9. Mogens Jensen (MogensJensenS)
  10. Jesper Petersen (jesper_pet)
  11. Mette Gjerskov (MetteGjerskov)
  12. Thomas Søgaard Rohde (Thomas_Rohde)
  13. JP Politik (JPpolitik)
  14. DR Politik (PolitikDR)
  15. Søren Espersen (espersendf)
  16. Kim Rathcke Jensen (kinablog)
  17. Ugebrevet A4 (UgebrevetA4)
  18. Filip Wallberg (fiwa)
  19. Kåre Quist (QuistDR)
  20. Malene Trock Hempler (trockhempler)
  21. Rasmus Horn Langhoff (rasmushorn)
  22. Peter Skaarup (skaarup_df)
  23. Martin Geertsen (Martin_Geertsen)
  24. Kristian Klarskov (kklarskov)
  25. Steen Bocian (SteenBocian)
  26. Marianne Jelved (mariannejelved)
  27. rasmus nordqvist (rasmusnordqvist)
  28. Chris Kjær Jessen (ChrisKjrJessen)
  29. JydskeVestkysten (wwwjvdk)
  30. Christian Jensen (JensenChrje)
  31. Karsten Hønge (khoenge)
  32. MediaWatch (MediaWatchTweet)
  33. Lene Espersen (Lene_Espersen)
  34. Jesper Thobo-Carlsen (JesperThoboCarl)
  35. Finn Sørensen (elfinns)
  36. Pia Allerslev (pia_allerslev)
  37. Altinget: uddannelse (altingetudd)
  38. Mads Lundby Hansen (MLundbyHansen)
  39. Sebastian Goos (sebastiangoos)
  40. Mads Bay (baymads)
  41. Adam Bindslev (adambindslev)
  42. Ane Halsboe (AneHalsboe)
  43. Kristian Th. Dahl (Kristianthdahl)
  44. Carsten Terp (CarstenTerp)
  45. Simon Kollerup (simonkollerup)
  46. Nicolai Wammen (NWammen)
  47. Netavisen Pio (Netavisen_Pio)
  48. Gitte Seeberg (gitte_seeberg)
  49. Jens Gaardbo (JGaardbo)
  50. Hans Skovgaard (Hansalyse)

Siden udvikles af Lars Bachmann og er en beta test af et Twitter Tool. - 26550 Danske twitter brugere indekseret