Twitter søgning på politik

Twitter profiler der indeholder #politik

  1. Socialdemokratiet (spolitik)
  2. Magnus Heunicke (Heunicke)
  3. Martin Thorborg (Thorborg)
  4. Mette Østergaard (metteoestergard)
  5. RÆSON (Raesondk)
  6. Jacob Christensen (Jacobchr)
  7. Ditte Giese (dittegiese)
  8. Benny Engelbrecht (bennyengelbrech)
  9. Pol Politik (politik)
  10. Thomas Søgaard Rohde (thomas_rohde)
  11. Christine Antorini (Antorini123)
  12. Mogens Jensen (mogensJensenS)
  13. Mette Gjerskov (MetteGjerskov)
  14. Jesper Petersen (jesper_pet)
  15. DR Politik (PolitikDR)
  16. JP Politik (jppolitik)
  17. Kåre Quist (QuistDR)
  18. Ugebrevet A4 (UgebrevetA4)
  19. Kim Rathcke Jensen (kinablog)
  20. Filip Wallberg (fiwa)
  21. Peter Skaarup (skaarup_df)
  22. rasmus nordqvist (rasmusnordqvist)
  23. Malene Trock Hempler (TrockHempler)
  24. Steen Bocian (SteenBocian)
  25. Rasmus Horn Langhoff (rasmushorn)
  26. Christian Jensen (JensenChrje)
  27. Martin Geertsen (martin_geertsen)
  28. Kristian Klarskov (kklarskov)
  29. Marianne Jelved (mariannejelved)
  30. Chris Kjær Jessen (ChrisKjrJessen)
  31. Karsten Hønge (khoenge)
  32. MediaWatch (MediaWatchTweet)
  33. Kristian Th. Dahl (kristianthdahl)
  34. Lene Espersen (lene_espersen)
  35. Jesper Thobo-Carlsen (jesperthobocarl)
  36. Mads Lundby Hansen (MLundbyHansen)
  37. Ritzau Borgen (ritzauborgen)
  38. Finn Sørensen (elfinns)
  39. Altinget: uddannelse (AltingetUdd)
  40. Sebastian Goos (sebastiangoos)
  41. Pia Allerslev (pia_allerslev)
  42. Lars Bachmann (larsbachmann)
  43. Mads Bay (BayMads)
  44. Nicolai Wammen (NWammen)
  45. Ane Halsboe (AneHalsboe)
  46. Simon Kollerup (simonkollerup)
  47. Adam Bindslev (adambindslev)
  48. Carsten Terp (carstenterp)
  49. Morten Skærbæk (mortenskaerbaek)
  50. Jens Gaardbo (jgaardbo)

Siden udvikles af Lars Bachmann og er en beta test af et Twitter Tool. - 34866 Danske twitter brugere indekseret