Twitter søgning på politik

Twitter profiler der indeholder #politik

  1. Socialdemokratiet (Spolitik)
  2. Magnus Heunicke (Heunicke)
  3. Martin Thorborg (thorborg)
  4. Mette Østergaard (metteoestergard)
  5. RÆSON (Raesondk)
  6. Jacob Christensen (jacobchr)
  7. Benny Engelbrecht (BennyEngelbrech)
  8. Pol Politik (politik)
  9. Mette Gjerskov (MetteGjerskov)
  10. Mogens Jensen (mogensJensenS)
  11. DR Politik (PolitikDR)
  12. Jesper Petersen (jesper_pet)
  13. JP Politik (JPpolitik)
  14. Kåre Quist (QuistDR)
  15. Ugebrevet A4 (UgebrevetA4)
  16. Peter Skaarup (skaarup_df)
  17. Kim Rathcke Jensen (kinablog)
  18. rasmus nordqvist (RasmusNordqvist)
  19. Filip Wallberg (Fiwa)
  20. Malene Trock Hempler (trockhempler)
  21. Christian Jensen (JensenChrje)
  22. Steen Bocian (SteenBocian)
  23. Kristian Th. Dahl (kristianthdahl)
  24. Kristian Klarskov (KKlarskov)
  25. Martin Geertsen (Martin_Geertsen)
  26. Marianne Jelved (mariannejelved)
  27. Karsten Hønge (khoenge)
  28. Chris Kjær Jessen (ChrisKjrJessen)
  29. JesperTermansen (TermansenJesper)
  30. MediaWatch (MediaWatchTweet)
  31. Mads Lundby Hansen (mlundbyhansen)
  32. Lene Espersen (Lene_Espersen)
  33. Jesper Thobo-Carlsen (jesperthobocarl)
  34. Finn Sørensen (elfinns)
  35. EU i Danmark (euidanmark)
  36. Ritzau Borgen (RitzauBorgen)
  37. Altinget: uddannelse (AltingetUdd)
  38. Pernille Jensen (badgirloftennis)
  39. Sebastian Goos (sebastiangoos)
  40. Nicolai Wammen (NWammen)
  41. Pia Allerslev (pia_allerslev)
  42. Ane Halsboe (AneHalsboe)
  43. Lars Bachmann (larsbachmann)
  44. Mads Bay (BayMads)
  45. Simon Kollerup (simonkollerup)
  46. Morten Skærbæk (mortenskaerbaek)
  47. Carsten Terp (CarstenTerp)
  48. Adam Bindslev (Adambindslev)
  49. Karin Axelsson (KarinAxelssonDR)
  50. Torsten Gejl (torstengejl)

Siden udvikles af Lars Bachmann og er en beta test af et Twitter Tool. - 35741 Danske twitter brugere indekseret