Nigeria

Twitter profiler fra Nigeria

  1. Lincoln G. Olagbaju (Lincolnpixel)
  2. Luminus O. Alabi (luminus)
  3. Magnus Lator (magosla)
  4. Hoop Somuah (hoopsomuah)
  5. Gideon George (GideonGeorge)
  6. Cityzen (segebee)
  7. Dadiyata (fahadaliyu)
  8. Opeyemi Obembe (kehers)
  9. Central Bank of Nigeria (cenbank)
  10. Olushola A. Aromokun (plastiQQ)
  11. Dr. Tayo Oyedeji (tayooye)
  12. Gbenga Olorunpomi (GbengaGOLD)
  13. Nicholas Ibekwe (nicholasibekwe)
  14. Ezeamalu (callmebenfigo)
  15. Otobong Okoko RnT (otobongso)
  16. Ebuka Obi-Uchendu (Ebuka)
  17. Anita de werd (Anitadewerd)
  18. bayo adekanmbi (bayoadekanmbi)
  19. Owen Iyoha (oiyoha)
  20. Dr Uche (nnabros)
  21. John T. Okewole (dbeloved)
  22. Omotunde Akiode (tuneh)
  23. Segun (trinisoftinc)
  24. Allison Alassan (Alpreacher)
  25. Omo Oaiya (OmoOaiya)
  26. Tolu Rachael Akisanya (trakisanya)
  27. Stephanie Busari (StephanieBusari)
  28. Nasir Ahmad El-Rufai (elrufai)
  29. OZOMBO (waaazap)
  30. Meekam K. Mgbenwelu (Ubuluman)
  31. Sim Shagaya (simshagaya)
  32. Gina Yashere (ginayashere)
  33. Odigi Tamunowanaemi (Danida)
  34. Kayode Ogundamisi (ogundamisi)
  35. Baba-Jallah Epega (BabaJallah)
  36. tolu ogunlesi (toluogunlesi)
  37. Swiz (swiz_)
  38. The Punch Newspapers (MobilePunch)
  39. Bizzle Osikoya (bizzleosikoya)
  40. DJ Neptune #Greatness Album is OUT (deejayneptune)
  41. Obinna Agwu (d_angrymob)
  42. Ademola Abimbola (ademolaabimbola)
  43. Emmanuel Quartey (equartey)
  44. Melanie Ward (melanie_ward)
  45. Raji Said Olalekan (lambofSion)
  46. Nuradeen Maidoki (deeny05)
  47. Lolade Adewuyi (Jololade)
  48. #OfficeOfTheCitizen (olabanjik)
  49. Idowu Wasiu (Hoxtygen)
  50. Bidemi Zakariyau Akande (BidemiZakariyau)
  51. POJU OYEMADE (pastorpoju)
  52. Donald Duke (Donald_Duke)
  53. Tayo Oviosu (oviosu)
  54. Sweet Potato ✨ (Drewbaba)
  55. Big Batty Mimz🦄 (kingmimz_)
  56. Zobo Papi (LoveKunlei)
  57. Pompom (No1chick)
  58. MAGIC ⚡️ (djecool)
  59. April 6 is my B’day💃🏻💃🏻 (Omajerry)
  60. OBSERVATION (Emmeno)
  61. Olawale Adebiyi (Adelani)
  62. Azuré😎 (ellanxo_)
  63. Oby Ezekwesili (obyezeks)
  64. unique (uniquemoore)
  65. maxi okwu (scatter511)
  66. Rebecca E. Roberts (enobong)
  67. Remi Ibinola RIO (reminola)
  68. Samuel Ogundipe (SamuelOgundipe)
  69. Michael Famoroti (Mikey_Fam)
  70. Bayo™ (bayoadetunji)
  71. iBD10 (booday10)
  72. Onyé Isï Ókangà (dictrace)
  73. OZOLEE (waleozolua)
  74. SherifahYusufAjibade (ummkhadijah)
  75. Isioma Osaje (MsJazzyfied)
  76. Ope Adeoye (opeadeoye)
  77. Abdulkareem B. Aminu™ (KareemReal)
  78. Somi (somiscellany)
  79. Sam Hart (hartng)
  80. Vanguard Newspapers (vanguardngrnews)
  81. Bisoye (Bismaek)
  82. Ay 4.57 😉 (alaku3)
  83. Adamu Garba II (adamugarba)
  84. Sunday Folayan (sfolayan)
  85. AdeBantu (adebantumusic)
  86. Nabilah Usman (nabilah_ummi)
  87. Gbemi O-O (gbemioo)
  88. Yommie Adedeji (YA070)
  89. Alli-Balogun H.Lekan (allibaloo)
  90. Chukwudi Dimkpa (Chychu)
  91. Osita Chidoka (osita_chidoka)
  92. Samantha walsh. (Nonelawalsh)
  93. Olaolu Beckley (LaoluBeckley)
  94. Moyosola (themoyosola)
  95. *irepAugust29* (montage55)
  96. Mazi Ukonu (mazi_ukonu)
  97. Noble Igwe (Nobsdaslushhkid)
  98. 🃏 (Doubleuteeff)
  99. After School Africa (schoolafrica)
  100. chioma okpala (chiomabbb)
  101. Atom Lim (AtomLim)
  102. Abena (kene_co)
  103. Yinka Ogunnubi (yinkanubi)
  104. Emmanuel CAINE Amolo (emmanuelamolo)
  105. T.Money (faisaltozo)
  106. Eunice (ginanisque)
  107. FHNS. FHIG. IAS. IWT. (dokadots)
  108. Eghosa Omoigui (EghosaO)
  109. Yum™ (gingerPOP_)
  110. Mayowa of Lagos || Wana Marley (Wana____)
  111. MR FAB (tweetKOBO)
  112. la équité (innomontel)
  113. Victor Mamora (olusegunmamora)
  114. Amb. Jesper Kamp🇩🇰 (dkambnigeria)
  115. Uche Daniel (UcheDandyMUFC)
  116. Philip Obaji Jr. (PhilipObaji)
  117. half human half amazing (smug55)
  118. Oluwatoyin Oshinowo (drfoxycleo)
  119. Chuma Nwokolo (chumanwokolo)
  120. Sheriff (themildgeek)
  121. Uche Odoh (visualsbyuche)
  122. Deximal styles (greatestskull1)
  123. Dj Markiss (DjMarkiss1807)
  124. Dr. Mohammed Amali 🇳🇬 (MoAmali)
  125. Aphiz (_aphiz)
  126. Gbénró Adégbolá ن (GbenroAdegbola)
  127. Idris Azeez PhD (eedreez505)
  128. Akeem Oyalowo (keemside)
  129. BABS (scorp216)
  130. K£l£chi B£rnard (woramangra)
  131. Frank Edoho (frankedoho)
  132. Jennifer Bose Ratka (Jennbose)
  133. MR. PREYE (Ogapreye)
  134. Dan-Borno (DanBorno)
  135. Osagie Alonge (osagz)
  136. Dami (TheGreyGenesis)
  137. Adeyemi Adesanya (yemiTM442)
  138. Izukanne Akosa (iakosa)
  139. Emmanuel A. Oyelakin (Pnooell)
  140. Haj. Halima Idris (bachure)
  141. Chioma Agwuegbo (ChiomaChuka)
  142. The Guardian Nigeria (GuardianNigeria)
  143. HENRY Okelue (4eyedmonk)
  144. Mayowa... (CoveredInWords)
  145. Oluwadurotimi Dawodu (TimiBlaze)
  146. Mazi (chukkietweets)
  147. Bop Daddy (falzthebahdguy)
  148. University of Benin (uniben)
  149. Tijanja🇳🇬 (tijanjaofficial)
  150. Emmanuel Michael (enmichael)
  151. Mayowa Odujobi (johnero)
  152. Obaaşèyíówùlolúwa! (obaaseyiowu)
  153. #PartyTrainRadio (djnuOfficial)
  154. Mitchell Madume (mickey2938)
  155. Ric Hassani (richassani)
  156. Uchenna Onwuamaegbu Ugwu (uchesilver)
  157. Abel Udoekene (abelekene)
  158. RUGGEDMAN (RuggedyBaba)
  159. Psalmy Exclusive (psalmy01)
  160. Chux .O (famemaker_)
  161. Tunde (Not A Yoruba Demon) (OfficialTunazki)
  162. TAYO (olugbengab)
  163. LEKAN MAGNUS LAKIM (maksoftng)
  164. gboyega akosile (gboyegaakosile)
  165. Prince Adegunwa (SeunAdegunwa)
  166. dozie (aka Uncle Chris) (Krizmista)
  167. R.G👩🏽‍🍳 (Riky_Gaby)
  168. Dr Anthony Ogundipe (africoders)
  169. CHIDYE Ⓜ️ (gentlechidye)
  170. «---IamKronky (kronkykay)
  171. - fifóm (thefifographer)
  172. Mohammed Shuaibu (Badeggi)
  173. Six Times🔴🔴🔴🔴🔴🔴 (Daverints_LFC)
  174. Daye (Dr.) (obomzee)
  175. Dr. Aminu Gamawa (aminugamawa)
  176. MTN Nigeria (mtnng)
  177. Daily Trust (daily_trust)
  178. AJEBOdcomedian (ajebodcomedian)
  179. Olorisupergal (olorisupergal)
  180. Tolulope Adetula (abeltolu)
  181. FRSC, NIGERIA (FRSCNigeria)
  182. Nonso Obikili (nonso2)
  183. بنت أحمد و آمنة (SadieB_)
  184. Lakunle (OlakunleDosunmu)
  185. Papi Chulo (iAmTurton)
  186. Val Ezeamalukwue (valentino2cents)
  187. Opemipo (FatherMerry)
  188. Santos Akhilele 🇳🇬 (SantosTHEBOSS)
  189. Amaka (Ndiidi)
  190. bernard (bern360)
  191. Ola Ajayi (OlaAjayi)
  192. Taiwo Obe (araisokun)
  193. adesewa, omooba. (Sewasisi)
  194. Bilikiss (bilikiss)
  195. Dr Charles Akhimien (iakhimien)
  196. Ayo of Lagos (ayo_bare)
  197. Big Boy (zubairthedream)
  198. ahmed ogunlaja (mendulla)
  199. Chisom Mbonu Ezeoke (sommbonu)
  200. Youngichu™❁ (youngichu)
  201. El Magníficö™ (Lumzy113)
  202. J. (Johannxs)
  203. Hassan Sani (iNidAName)
  204. Salvation Alibor (salvyalibor)
  205. Uncle Chiiieee! (UncleRajj)
  206. Muyideen Nosiru (Adeen23)
  207. Nnamdi (presidentnm)
  208. Akinyele Akinlade (akyno4u2nv)
  209. Reptile (discord) Remi Olutimayin#4670 (remiolutimayin)
  210. Ayo (ayo_babajide)
  211. Chijioke Ndubisi 🇳🇬 (cjndubisi)
  212. SKALES (youngskales)
  213. PSun (SOgidigbo)
  214. AY COMEDIAN (AYCOMEDIAN)
  215. FSBEHST-3017 (da_monasi)
  216. Fela Kuti (felakuti)
  217. #SocialDistancing (DrJohnAfam)
  218. Chibuzor, bia sie rice (B0nB0n__)
  219. Grace Ekpu (Camerassassin)
  220. David Okon | NeoPublicis.com (princedavidokon)
  221. Kingsley Ifedayo (kingsleystarr)
  222. Dream In Colors (Tobiloba_O)
  223. Ivy Marshall (Ivy_Marshall)
  224. Ized Uanikhehi... (zegbua)
  225. ayomide. (Mimalee_)
  226. OnderAytacProf (profonderaytac)
  227. John Oyebanji (johnoyebanji)
  228. Simi Oluwatomi (simioluwatomi)
  229. Wale Adetona (iSlimfit)
  230. Okwu Baa n’Ego (ekwekuaamaagbaa)
  231. Taiwolosophy ✪ (taiwozeez)
  232. FO (FOlistiq)
  233. House On The Rock (houseontherock)
  234. Chimamkpam | #MESSIX (Chima_Saboyo)
  235. Search FM 92.3 Campus Radio Minna (searchfm923mx)
  236. Ibrahim B. (ibbash)
  237. ncc.gov.ng (ngcomcommission)
  238. Esther Eshiet (iamesthereshiet)
  239. Olufemi Adebimpe (femiadebimpe)
  240. Adeyinka Rasheed (rasyinka2)
  241. TCRAFTZ (t_craftz)
  242. King (steveamaza)
  243. Celestine (celestocalculus)
  244. george udosen 🇳🇬 (udoyen)
  245. kuskus (haztola)
  246. 👑ℓєяσу ιωυ - June 23👑 (LeRoy_Official)
  247. Fitila 💕🇳🇬 (Pirtim)
  248. Faith Orr (FaithOrr)
  249. BELAC (calebarcher_s)
  250. Abdul DaVibe 🧖🏾‍♂️ (deshowboy)

Siden udvikles af Lars Bachmann og er en beta test af et Twitter Tool. - 2652429 Twitter brugere indekseret