Ottawa, Ontario

Twitter profiler fra Ottawa, Ontario

  1. Ryan Blaind (blaindy)
  2. Rob Annan (robannan)
  3. Simon MacDonald (macdonst)
  4. Erin Blaskie (ErinBlaskie)
  5. Dmitry Nekrasovski (dmitryn)
  6. ๐ข๐š๐ง ๐ฆ๐ฎ๐ซ๐œ๐ก๐ข๐ฌ๐จ๐ง (ianmurchison)
  7. Michele Foster ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ (MishkaOttawa)
  8. Boris Slobodin (bslobodin)
  9. Kristina Mausser (krismausser)
  10. Richard Akerman (scilib)
  11. Jennifer Fraser (jlfraser)
  12. Meagan Hanes ๐ŸŒˆ (mhanes)
  13. Jim Davies (drjimdavies)
  14. Mike Grouchy (mgrouchy)
  15. Josh Gosse (joshgosse)
  16. Allan Yong (allanyong)
  17. David Reevely (davidreevely)
  18. Leask Wong (LeaskH)
  19. Peter Smith (pcwsmith)
  20. Bambi Blue (BambiBlue)
  21. kristy ๐Ÿณ๏ธโ€๐ŸŒˆ kavvy (kavmac)
  22. David Akin ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ (davidakin)
  23. Sarah Folkes (sfolkes)
  24. Sean Kormilo (sckormilo)
  25. Shawn Arsenault (Ottawaguy)
  26. jevy (jevy)
  27. Anthony Howe (SirWumpus)
  28. Beccs (beccychampagne)
  29. Big Cajun Man (aw) (bigcajunman)
  30. Mike Hendley (MikeHendley)
  31. Scott McLeod (scottmcleod)
  32. Michelle Brynkus (brynkus)
  33. Warren (warren)
  34. Amanda Shiga (AmandaShiga)
  35. Andrew_Milne (Andrew_Milne)
  36. CanadianPM (CanadianPM)
  37. Desirae Odjick (desiraeo)
  38. Dan Eveleigh (DanJEveleigh)
  39. Kyle J J Kemper ๐Ÿ™โค๏ธ๐Ÿ™Œ๐Ÿš€๐Ÿ’ซ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ญ๐Ÿ— (kylekemper)
  40. Glen McGregor (glen_mcgregor)
  41. Charles Crosbie ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ (CharlesCrosbie)
  42. Robert P. J. Day (rpjday)
  43. Shawn Hooper (ShawnHooper)
  44. Mike MacLean (mmaclean)
  45. Robert F. (seriald)
  46. AdamJones (AdamJones)
  47. Sara Hill (sarahill22)
  48. oh ashleigh (breathestatic)
  49. Jon Wade (asjonish)
  50. Kelly Heard ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ (kellyheard)
  51. Kevin (kevinodotnet)
  52. Kakurady (kakurady)
  53. Curtis Perry (curtisperry)
  54. Caroline (CarolineDonnaF)
  55. ServerNorth (ServerNorth)
  56. Tim Tierney (TimTierney)
  57. Olivier Cullen (olivier27)
  58. Sarah McVean (sarahmcvean)
  59. an Michael Powell (mbpowell)
  60. Alex Braden (AJBraden)
  61. Stu Schwartz (stuntmanstu)
  62. Yin Hui (yinhuimd)
  63. Sharlyn Ayotte (blindambition)
  64. Martha Edwards (Martha_Edwards)
  65. Stuart Trew (StuJT)
  66. Brock W. Harrison ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ (BrockWHarrison)
  67. Kyle Harrietha (KyleHarrietha)
  68. Brian J. Papineau (brianjpapineau)
  69. Nick Doelman #ProCodeNoCodeUnite | MVP | MCT (readyxrm)
  70. Catherine McKenney (cmckenney)
  71. michaelball (michaelball)
  72. Jarrah Hodge ๐Ÿ–– (jarrahpenguin)
  73. Jacki HollywoodBrown (JackiHBrown)
  74. Paul Dewar (PaulDewar)
  75. Yoni Freedhoff, MD (yonifreedhoff)
  76. Michelle Richardson (mirichardson)
  77. RBC Bluesfest Ottawa (ottawabluesfest)
  78. Erik T Nosaluk (erik_thomas)
  79. LeslieYoung (LeslieYoung)
  80. Krystalle Ramlakhan (Krystalle_CBC)
  81. Kim Fauteux (KimFauteux)
  82. Adam Martin (adamjamesmartin)
  83. dyomides (dyomides)
  84. Nicholas Charney (nickcharney)
  85. City of Ottawa (ottawacity)
  86. Sam McGavin (smcgavin)
  87. Farm Radio International (Farmradio)
  88. Yanick (yenzie)
  89. TrevorEggleton (treeggleton)
  90. Frรฉdรฉric St-Louis (fstl)
  91. Seve Savoie Teruel (TECHSev)
  92. Rafael Franรงa (rafaelfranca)
  93. Mychelle Mollot (mollotm)
  94. Chamika (chamika)
  95. thomaskrul (thomaskrul)
  96. McKenzo (Kenz0s)
  97. Martin L ๆŽ่”ญๅบญ (zephyr064)
  98. Dr. Ladybugspicnic (ladybugspicnic)
  99. Kat Middleton (katmidds)
  100. Rosie Emery (RosieEmery)
  101. Paul Vieira (paulvieira)
  102. Davey Slimmon (daveyslimmon)
  103. CTV Ottawa (ctvottawa)
  104. Citizen_Forward (ThePhotowagon)
  105. cupw (cupw)
  106. Loni ๐Ÿฏ๐Ÿฐ (lonibeth_)
  107. Thyme and Again (thymeandagain)
  108. Ryan Androsoff (RyanAndrosoff)
  109. Celin loves the Jets (CelinAlexiuk)
  110. Michel Boyer (BoyerMichel)
  111. Josh L (OMGitsJosh)
  112. Ringette Canada (ringettecanada)
  113. Chris MacDonald (cwmacdon)
  114. LiveWorkPlay.ca ๐Ÿ (LiveWorkPlay)
  115. Francis Lavoie (_francislavoie)
  116. Alyson Fair (AlysonFair)
  117. Philippe-Vincent Foisy ๐ŸŽ™ (pvfoisy)
  118. Ottawa Police (OttawaPolice)
  119. Tracey Sanderson (traceysanderson)
  120. J.F. Larente (jflsitecore)
  121. Natasha M (natashakm)
  122. Glennys Egan (gleegz)
  123. bett faulkner (LdyDragonfly)
  124. melanie coulson (mel_coulson)
  125. DaBABY ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ (dababy)
  126. Kyle Kirkup (kylekirkup)
  127. Shannon Gallagher (ShannonKarleen)
  128. Michael Trudeau (miketrudeau)
  129. Ottawa Marathon (OttawaMarathon)
  130. Jeremy Soers (JeremySoers)
  131. Mark Sutcliffe (_MarkSutcliffe)
  132. Ottawa_Traffic (Ottawa_Traffic)
  133. Marcelo Barsotti (marcelobarsotti)
  134. Chris Hofley (chrishofley)
  135. 106.1 CHEZ (1061CHEZ)
  136. KiSS 105.3 Ottawa (kissottawa)
  137. Tony Coculuzzi (tonycoculuzzi)
  138. Andrew McDonald (afmcdnl)
  139. octavious (gabadoo)
  140. Homer Shakespeare (jonathanmcleod)
  141. Michelle S. Hagerman (mshagerman)
  142. Meags ๐Ÿณ๏ธโ€๐ŸŒˆ๐Ÿ“–โœˆ๏ธ (alittlebookish)
  143. Peggy McColl (PeggyMcColl)
  144. Kate Drwฤ™cka (thisiskatedee)
  145. Connor Hicks (cohix)
  146. AMY VOLUME (amyvolume)
  147. PG (pgallivan)
  148. Sadiq (Steez2k9)
  149. Don Martin (donmartinctv)
  150. Dani-Elle Dubรฉ (danidmedia)
  151. Artur Wilczynski (Arturmaks)
  152. sam sadasivan (samsadasivan)
  153. Gene Villeneuve (genevilleneuve)
  154. For Love of the Game (Madballer87)
  155. Jamie ๐ŸŽ€ (bizarrojamie)
  156. JennWH (jennwrightsell)
  157. Dan Le (danule)
  158. Brooke Keirstead (brookeryk)
  159. Khushnaz (bombaygyrl)
  160. Glen Gower (glengower)
  161. Garth Jones (GarthMJ)
  162. Ottawa Senators Foundation (sensfoundation)
  163. Lance Valcour (lance_valcour)
  164. Dingbat ๐Ÿ‡ (RoscoePKtrain)
  165. Lynda Kitchikeesic (Megawitch)
  166. J.-F. Claude (DysthymicDad)
  167. Mike Potter (mikepotter)
  168. Game Deals Canada (GameDealsCanada)
  169. Jennifer Lynne Louthood (JennlouPSW)
  170. Kats_JB (DivaK20)
  171. Mark Taylor (Go_Taylor)
  172. Darth Stormageddon (marginal_error)
  173. Jessica Dobson (MsJessicaDobson)
  174. Erin Doak (ErinPelhamDoak)
  175. rob-wiz (robwiztv)
  176. Attempt II (objc)
  177. Derick Fage (DerickFage)
  178. Jess (JessLillian)
  179. DJ P EXCLUSIVEZ (DJPExclusivez)
  180. Sadia (Naxaris)
  181. Lorraine Lafreniere (ltlafreniere)
  182. Natalie Irwin (natalie_j_irwin)
  183. Grant- Multitool.org (Multitooldotorg)
  184. Colin Spencer James (Colin_s_james)
  185. Your Dad (ColinJacques)
  186. Taylor Swift Pop Opera (alightzeitgeist)
  187. Amber Warren (amber_warren)
  188. David Shorthouse (dpsSpiders)
  189. Walshingmachine (WalshingMW)
  190. Kaya Fraser (kayafraser)
  191. David Parker (parkerdt)
  192. MachoBeet (sayhitoarvind)
  193. CHILLYtheMOST (CHILLYtheMOST)
  194. Nick Quain (nickquain)
  195. Make-A-Wish EO (MakeAWishEO)
  196. Veritas Tools (veritastools)
  197. Nathalie Des Rosiers (ndesrosiers)
  198. Raloe Bleu (SEANLIGHTZ)
  199. Parallax Abstraction (PXAbstraction)
  200. Adam Garonce (agaronce)
  201. Titus (titus)
  202. Matt Petitpas (BeerswithMatt)
  203. jecrosby (violet1967)
  204. Paul Romano ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ (paulromano01)
  205. Kev Sheppers ๐Ÿ‘‰ TFF (KevShepherd)
  206. PLPdeux (plpilon)
  207. Phil With An F (Phil_With_An_F)
  208. Steve Saideman (smsaideman)
  209. Dan Catelli (DanCatelli)
  210. Peter Dinsdale (Peter_Dinsdale)
  211. Yazmine Laroche (yazminelaroche)
  212. Amer Jarrar (AR_Jarrar)
  213. Scott Nordlund (NordoftheNorth)
  214. Jeff Tindall (CurlingJeff)
  215. Ram Kanda (ramkanda)
  216. Jenni (hotflashjenni)
  217. Michael Tremblay (mikegtremblay)
  218. Boys & Girls Club of Ottawa (bgcottawa)
  219. Willis College (WillisCollege)
  220. Ottawa Food Bank (OttawaFoodBank)
  221. CCLA / ABCC (ccla_abcc)
  222. RadiantbyRaadhaa (Raadhaa)
  223. Sandra Corbeil (SLCorbeil)
  224. Adam Kingsbury (adska)
  225. Derek Alton (derekalton)
  226. Stephen Beckta (stevebeckta)
  227. Causeway Work Centre (CausewayWork)
  228. ottguy (ottguy)
  229. Diefenbunker Museum (Diefenbunker)
  230. Ottawa Tourism (ottawa_tourism)
  231. Jamie Hitchen (jchitchen)
  232. lafon (lafonh)
  233. Shady (_iShady)
  234. University Affairs (ua_magazine)
  235. Mathieu Fortin (mateofortin)
  236. CAMERON JONES (Cam_is_Learning)
  237. Hans Rosenberg (hrosenberg33)
  238. Amy Elizabeth (windbecamecrazy)
  239. Julene McCoy (julenemccoy)
  240. Kim Moir (kmoir)
  241. Kevin McPhillips (kmcphillips)
  242. Sue Gardner-Barclay (SMBarclay)
  243. Dominique Souris (dominiquesouris)
  244. Kevin Gallagher (KGallagherCTV)
  245. Ottawa Public Health (ottawahealth)
  246. Rob (Donatweetme)
  247. ๐ŸŽ„Karen Festive af ๐Ÿพ (SoupFox)
  248. Sir Nipple Rings (TessicaTKirk)
  249. PSAC (psacnat)
  250. Sarah Freemark (SarahFreemark)

Siden udvikles af Lars Bachmann og er en beta test af et Twitter Tool. - 2653179 Twitter brugere indekseret